Złagodzić objawy okresu

kobieta

Okres bywa uciążliwy, szczególnie w letnie dni. Gorąca temperatura wzmaga złe samopoczucie kobiety. Większość kobiet miewa przynajmniej jedno z wszystkich dolegliwości okresowych. Menstruacja powoduje bóle brzucha, pleców, piersi, a nawet powoduje migreny, sprawia, że kobieta jest w ogólnym osłabieniu. Jak łagodzić objawy okresu?

Złagodzić objawy okresu nie jest łatwo. Jednak istnieje kilka propozycji, które mogą pomóc w tych ciężkich dniach. Kobieta traci w trakcie okresu bardzo dużo krwi, więc trzeba sprawić, żeby ta krew jednak nie pozostawała w małej ilości, dobrze jest jeść czekoladę. Przy okazji poprawi ona humor. Prostaglandyna to hormon, który odpowiada za skurcze macicy i właśnie w trakcie okresu czyni to nader intensywnie.

Mięta, melisa i rumianek to herbaty, które kobieta zawsze powinna mieć w swojej szafce. Złagodzą objawy okresu takie jak migreny. Potrafią też uspokajać i koić nerwy. Powodują też skurczenie się naczyń, które odpowiadają za generowanie bólu.

Wyciąg z niepokalanka jest cudownym sposobem dla tych pań, których dotyka w takcie okresu ból piersi. Stają się one jędrniejsze i większe. Dlatego, że skóra się przyciąga bardziej podczas okresu, to powoduje ból piersi.
W trakcie okresu następują wahania cukru we krwi. Dlatego bardzo ważne jest jego uzupełnianie. Jeżeli kobieta koniecznie musi wyjść z domu, to powinna zaopatrzyć się w czekoladę do torebki. Czasami ból jest tak silny, że musi ona zjeść chociaż trzy kostki czekolady. Przy okazji wzmocni krwiobieg organizmu.