Detoks sokowy

sok

Najbardziej popularnymi dietami stają się diety z sokami w parę dni. Dieta sokowa to kuracja odchudzająca, która przy okazji oczyszcza organizm. Detoks sokowy powoduje chudnięcie ciała ale również odnawia florę bakteryjną żołądka i jelit. Przy okazji diety sokowej żołądek pozbywa się, spala wcześniej zjedzony pokarm, ponieważ nie dostarczasz mu kolejnych porcji do trawienia.

Zdrowie i figurę można odnowić i odświeżyć z dietą sokową. Nie trudno domyślić się jak wygląda dieta sokowa. Jest ona złożona z kilku porcji różnych zdrowych i naturalnych soków. Krótki odstęp czasu oraz kilka szklanek soku, w ciągu dnia, to cały jadłospis przy detoksie sokowym. Soki możesz w bardzo prosty sposób zrobić samemu albo kupić gotowe już zestawy np. w Natural Detox.

Te kupione dają gwarancję zbilansowanej diety, która dostarczy w te 3 dni detoksu sokowego potrzebne minerały dla organizmu. Przy okazji dieta sokowa jest bardzo smaczne i świeża. Detoks sokowy może trwać od 1 dnia aż do 5 dni. Jednak warto zaznaczyć, że opcja 5 dni jest dla osób, które już wcześniej wykonywały taki detoks sokowy, ponieważ trudno byłoby utrzymać się w 5 dniach picia samych soków, a dodatkowo byłoby to dla organizmu niezłym szokiem. Dlatego optymalnie jest wybrać 3 dniowy detoks z sokami.

Trudność w całej diecie zaczyna się od pierwszego dnia, później ulega stabilizacji, a pod koniec ostatniego dnia powraca ponownie. Szczególnie jeśli jesteś osobą, która lubi mieć tzw. zapchany brzuszek. Oczywiście można pić soków więcej, które też dadzą efekt najedzenia się do syta.